do kasy suma: 0,00 zł

masz pytania?
jesteśmy do dyspozycji

tel: +48 22 723 92 90
kom: +48 501 510 436
kom: +48 509 678 515

Informacje techniczne opony do wózków widłowych

 

Rodzaje opon do wózków widłowych

 

 .

W wózkach widłowych stosowane są następujące rodzaje ogumienia:

- opony pneumatyczne dętkowe

- opony pneumatyczne bezdętkowe

- opony superelastyczne / pełne

- opaski superelastyczne

- koła

Ogumienie do wozków widłowych może występować  w wersji czarnej lub w wersji niebrudzącej ( białej, szarej, zielonej )

 

.

PRZEKRÓJ OPONY PNEUMATYCZNEJ DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH:

 

PRZEKRÓJ OPONY SUPERELASTYCZNEJ DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH:

 


 

 .

 

.

 .

Opony superelastyczne ( pełne ) do wózków

 

 .

 .

Opona pełna, o dużej wytrzymałości, odporna na przebicia, bezobsługowa, charakteryzuje się dużą stabilnością statyczną i niskimi oporami toczenia.

 PRZEKRÓJ OPONA SUPERELASTYCZNA

 

 

 

 

  .

.

Opony superelastyczne do szybkiego montażu ( SIT, Quick )

 

.

Opony do szybkiego montażu, bez pierścieni zabezpieczających. W wiekszości przypadków cena wersji SIT jest o 5% większa od opon standardowych.

 


 

 

 

 .

 

Montaż opon superelastycznych ( pełnych ) do wózków widłowych

 .

 .

Służy do demontażu i montażu opon superelastycznych. Usługę montażową wykonuje się na prasie stacjonarnej w naszej firmie lub na prasie mobilnej u klienta.

Montaż odbywa się przy użyciu specjalistycznych koszy, podstawek i pierścieni stożkowych. W naszej firmie używamy pras o nacisku do 200 ton

Prasa hydrauliczna do opon do wózka widłowego

Zdjęcia obrazujące montaż opon superelastycznych do wózków widłowych można obejrzeć na stronie www.continental.info.pl w dziale INFORMACJE TECHNICZNE

 

 

  .

Opony i opaski niebrudzące ( szare, kremowe ) do wózków widłowych

 .

 

Mogą być stosowane w pojazdach poruszających się po jasnych podłogach pomieszczeń przemysłowych. Występują w wersji kremowej lub szarej.

Opaski w tej wersji nie przewodzą prądu elektrycznego. Spowodowane tym wyładowania elektryczności statycznej w pobliżu niebezpiecznych materiałów mogą być przyczyna eksplozji. Dlatego konieczne jest odpowiednie uziemienie pojazdu

 Opona niebrudząca

 

 

 ...

 .

 Opony superelastyczne do wózków widłowych do samodzielnego montażu , bez użycia prasy hydraulicznej. System CSeasy firmy Continental. 

.

 

Firma Continental jako pierwsza rozpoczyna produkcję opon do wózków widłowych w technologii CSEasy. Filozofia nowego rozwiązania zakłada samodzielny montaż i demontaż opony przez użytkownika, bez użycia pras i siłowników. Specjalna konstrukcja obręczy pozwala na błyskawiczne zdjęcie opony z felgi i jej zamianę praktycznie bez serwisu i doświadczenia.

 

Produkowane w tej technologii opony są łatwe i gotowe do zmiany w kilka minut, a przestój maszyn jest zostanie zredukowany do niezbędnego minimum.

Ten nowy system, eliminując prasę, pozwala na wymianę opony bezpośrednio na wózku widłowym, przy wykorzystaniu standardowych narzędzi, przez co znacznie redukuje czas postoju urządzenia.

CSEasy składa się z dwóch podstawowych elementów: adaptera i opony. Adapter jest elementem łączącym oponę ze standardową felgą, a jego stożkowa forma oraz śrubowe połączenie z oponą gwarantują sztywne osadzenie opony na obręczy.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl